Naše služby

Dornova metoda

Jedná se o jemnou manuální terapii, která ošetřuje kosterní aparát a pomáhá zlepšovat funkci těla jako celku.

Napravuje chybné postavení kloubů a obratlů. Pomáhá jejich navrácení do fyziologické polohy. Tím předchází rozvoji nemocí pohybového aparátu. Po nápravě opěrného aparátu dochází ke zlepšení funkcí celého těla.

Je vhodná jako prevence zejména pro sportovní a pracovní psy, ale také pro všechny jiné domácí mazlíčky.

Rehabilitace ortopedických /neurologických pacientů

Nabízíme sestavení rehabilitačního plánu na míru pacienta (masáže, laserová terapie, pasivní mobilizace, strečink, posilovací a balanční cvičení).

Vlivem fyzioterapie podporujeme správné hojení a snažíme se o co nejrychlejší obnovení správné biomechaniky pohybu a návrat k plnohodnotnému životu zvířete.

Masáže

Zlepšují prokrvení celého organismu, podporují proudění energie a návrat do rovnováhy, uvolňují blokády měkkých tkání a navozují psychické uvolnění. Uvolněné svaly a povázky způsobí relaxaci zvířete a tím se spouští řada přirozených procesů, které mají za následek regeneraci celého těla.

Laserová terapie

Terapeutický laser působí protizánětlivě, výrazně urychluje hojení ran (úrazy, rány po operaci), snižuje otoky. Zmírňuje bolestivost svalů, kloubů a páteře. Pomáhá při léčbě zánětů uší, dásní a kůže. Tato moderní metoda často umožňuje řešení problémů bez použití léků. Laser zvyšuje okysličení buněk a tím napomáhá rychlejší regeneraci poškozené tkáně.

Cvičení na balančních pomůckách

Zlepšuje fyzickou kondici a obratnost (součást tréninků psích sportovců). Učí soustředění. Slouží jako prevence vzniku zranění. Využíváme je při rekonvalescenci po úrazu  či po ortopedické operaci / operaci páteře.

Pomáhá posílit stabilizační svaly – je vhodnou technikou při dysplazii kyčelního/loketního kloubu. U dlouhohřbetých plemen pomáhá správnému osvalení páteře a to vede ke snížení rizika výhřezu meziobratlové ploténky.

Péče o psí sportovce

Ideální volbou je preventivní ošetřování zvířete. Pravidelný „servis“ sníží riziko opotřebení či poškození některé ze složek pohybového aparátu.

U psích sportovců se zaměřujeme zejména na strečing, balanční cvičení, masáže, Dornovu metodu.

Rehabilitace a management zvířecích seniorů

Snažíme se udržet co nejdéle zvířecího kamaráda fit. U starších pacientů se zaměřujeme především na posilování svalů (prevence atrofie) a snížení bolestivosti způsobené artrózou.